טיול יום בבוקרשט

יום בבוקרשט ( 6-5 שעות)

שעה: 10:00-16:00
הטיול יומי בבוקרשט שיוצה עם מלווה דובר עברית:

ארמון הפרלמנט
מוזיאון הכפר/מוזאון האיכרים הרומנים
בית הכנסת הגדול של בוקרשט
בית הכנסת הכוראלי של בוקרשט
טיול בפארק חרסטראו וקניות באיזור
חזרה למלון.

ארמון הפרלמנט

"הארמון של העם", זהו כינויו של בית הפרלמנט עוצר הנשימה בבוקרשט. עלות בנייתו נאמדה ב-3 מיליארד אירו ונמשכה כ-13 שנה, בניצוחו ותחת חזונו של ניקולאי צ'אוצ'סקו, הרודן הקומוניסטי של אותה התקופה, עם מעל ל-20,000 איש נטלו חלק בבנייתה של יצירת הפאר הארכיטקטונית.
הארמון, בהיעדר הגדרה ראויה אחרת, נישא לגובה של 12 קומות ומשתרע על שטח של למעלה מ-340,000 מטרים רבועים, ומשמש מהיום שנבנה, כמקום מושבו של בית הנבחרים הרומני. עם כל הכבוד לכל התמונות היפות, את הפאר והגודל האימתני של הבנייין, מתחילים לתפוס רק כאשר ניצבים מולו, וגם אז לוקח זמן.

מוזיאון הכפר

הוקם בשנת 1936. זהו מוזיאון פתוח שמשתרע על שטח של 100 דונם המכיל 272 מבנים אותנטיים של בתים כפריים וחוות איכרים מכל רחבי רומניה. המוזיאון שופץ לאחרונה בשנת 2005.

בית הכנסת הכוראלי של בוקרשט

נבנה בפעם הראשונה ב-1857, ולאחר מכן נבנה מחדש ב-1866 בעקבות ההרס שלו בפוגרום. מול בית הכנסת בעל הלבנים האדומים יש אנדרטה (אשר ניתן לראות מהרחוב) לזכר יהודי רומניה אשר נשלחו אל מותם במהלך השואה. בית כנסת זה נבנה בהשראת בית הכנסת טמפלגאסה בווינה. בדצמבר 2014 בית הכנסת נפתח מחדש למבקרים לאחר 8 שנים של חידוש ושיפוץ מה שהותיר אותו צבעוני ויפה מאי פעם.

בית הכנסת הגדול של בוקרשט

מוכר גם כבית הכנסת הפולני הגדול, נבנה ע"י הקהילה היהודית פולנית בשנים 1845 -1846. למרות מראה הפשוט כלפי חוץ, במקום נראה מרשים במיוחד מבפנים – עם עיצוב ייחודי המכיל שילוב צבעוני של סגנונות בארוק ורוקוקו. כיום, בית הכנסת הגדול הוא כנראה המבנה היהודי החשוב ברומניה. בבית הכנסת יש תצוגה המוקדשת לאנשים חשובים בקהילה היהודית כגון משה רוזן, אשר שימש כרב הראשי של רומניה במשך 30 שנים עד מותו ב-1994.

פארק חרסטראו

כל מי שחושב שבוקרשט היא עיר של בטון ומלט, בבירור לא ביקר בלב לבה של העיר - פארק חרסטראו המדהים. בפשטות, הפארק המזהיר אשר משתרע על פני 187 דונם סביב אגם חרסטראו הוא אחד מהתכשיטים היפים של בוקרשט, מה שעשוי להסביר מדוע חצי מהעיר בוחרת לבלות דווקא שם בסופי שבוע קיציים. אך אל חשש, המקום כל כך גדול ומרווח שאף פעם אין תחושה של צפיפות, אפילו בימים העמוסים ביותר תמיד אפשר למצוא פינה מוצלת אם מחפשים טוב מספיק.

מה כלול

רכב ממוזג ונוח
מלווה/מדריך דובר עברית/רומנית/אנגלית
איסוף וחזרה למלון

מה לא כלול

דמי כניסה לאטרקציות
ארוחת צהריים

WhatsApp chat